1

8

ADAYLAR YARIM SAAT NİYE GEÇ AÇIKLANDI?

 Altmış beş aday içerisinde, tüm spekülasyonlara rağmen, sadece altı milletvekili kontenjanına sahip bir ilde, iki kontenjanı merkezden atama sistemi ile Malatya’da aday gösterirsen birileri kalkıp bi şeyler söylemesi gerekir.

Muhalefetten bahsetmiyorum…

Sadece kartvizitine “aday adayı” yazanlardan da bahsetmiyorum…

AK Parti’ye gönül vermiş demokratlardan bahsediyorum… Ya arkadaş, biriniz çıkın, bu işin “anlamsız” olduğunu en azından küçük harfler ile anlatın!

Adayların açıklandığı gün, dün ve bugün halen ben ve çoğu Malatyalı Nurettin Yaşar’ın kim olduğunu hatta bir fotoğrafını dahi görmemiştir.

Dünkü gazeteleri açın bakın, kaç kişi Nurettin Yaşar’ın fotoğrafını verebildi? Gazetecilik dilinde, Nurettin Yaşar’ın fotoğrafını yayınlamak dün için haber atlatmaktı, ama kimse fotoğrafına ulaşamadı. Çünkü Malatya’da Allah’ın bir kulu Nurettin Yaşar’ı tanımıyordu!

65 adayı, partiye sordunuz, ön seçim yaptınız ve sonrasında sivil toplum örgütlerine sordunuz. Koskoca bir salonu seçim meydanına çevirdiniz.

Niye?

Doğru ismi bulmak için…

Mülakatlar yaptınız, mülakatlar yaptınız…

65’i önce 35 indirdiniz sonra 18’e ve daha sonra belki de 10’a indirdiniz…

Niye?

Malatya’da aday açıklanması yapılırken niye yarım saat geç açıklandı? Son saatlerde neler yaşandı ve niye Malatya listesi son anda değişti?

Adaylar açıklanmadan 20 saat önce Twitter üzerinden tüm illerin adaylarını açıklayan ve AK Parti’nin etkili isimleri tarafından takip edilen bir gizli isim vardı. Genel hatlarıyla tüm illeri bildi ve twitter’dan paylaştı. Malatya için yazdığı tweet yanlış çıktı.

Hatta, AK Parti’yi ölümüne savunan bir ulusal internet sitesi de adaylar açıklanmadan iki saat önce Malatya’nın AK Parti adaylarını açıkladı. Bu iki açıklamada da Emine Akkurt, Mehmet Görgeç ve Mustafa Özhüsrev vardı.

Son anda ne yaşandı da bu isimler ilk altıya giremedi? Bülent Tüfenkci birinci sırada gözükürken ne oldu da beşinci sıraya geriledi?

Açıklanan adaylar niye salonda yoktu?

AK Parti İl Başkanı Sayın Kahtalı’nın adayları açıklarken Nurettin Yaşar ismini yanlış söylemesi normal mi?

Bu soruların hiçbiri cevaplanmayacaktır.

En azından seçim bitene kadar cevapsız kalacaktır.

Bu olay CHP’de yaşansa, AK Parti’nin tüm adayları “Malatya’da bir aday dahi bulamıyorlar” lakırdıları edilirdi.

Ben AK Parti’ye gönül vermiş demokratların, hizmet için bi şeyler yapmak isteyenlerin sessiz kalmasına anlam veremiyorum.

Geleceğe dair hesap yapmayanların bi şeyler demesi gerekir. Yanlışa yanlış demeyenlerin çok olduğu bir dünyada sayıları az olsa da yanlışa yanlış diyenler vardır.

Sabırsızlıkla bekliyorum…

3
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !