1

8

Embed

CM101MMXI

Bu kadar ünlü bir ismin ünlü harflerden kaçması enteresan aslında... Bir ticari zekâ örneği olan gösterisini ben de izledim. Cem Yılmaz’ın yaptığı bütün eserleri izlemişimdir. Her seferinde kendisine bi şeyler katan hali yüzündendir bu kadar popüler olması. Dört günde hemen hemen sıfır maliyetle 6 milyon lira gişe hâsılatı yapmanın analizini “komik adam yahu”ya bağlayamayız. Derslik bir konudur. Mesela A.R.O.G filmine 9 milyon dolar harcandığı söyleniyordu. İsmini bile tam okuyamadığımız bir filme(stand up) dört günde 600 bin insanın gitmesi kayda değer bir olaydır.

 

Bu “ticari zekâ” olayına kızanların çoğu dalağı şişmiş vaziyette çıkmıştır sinema salonundan.

 

Cem Yılmaz’ın tek kişilik gösterilerin hepsinde sürekli vazgeçmediği cümleleri ve esprileri vardır. Kemal Sunal filmleri gibidir. Hiç vazgeçmiyor o esprilerden ve her seferinde o sürekli tekrarlanan esprilere kahkahalar atılıyor. Ben de çok gülüyorum.

 

Son gösterisini dört ana konu üzerine inşa etmiş. İnternet veya yeni alışkanlıklarımız, insan anatomisi, evlilik veya kadınlar…

 

Evlilik veya kadınlar ile ilgili esprileri daha önce aynı tonda olmasa da yapmış olmam bana milyon dolarlar sağlamıyor tabii(!) Fakat 2,5 saatlik bir gösteriye “Ne çabuk bitti” hissine herkes kapılmıştır.

 

8 yaşındaki çocuğuyla gösteriyi izlemeye gelen ailenin hali erken çıkmaktır sinemadan. Cem Yılmaz’ı az-çok tanıyan herkes bilir ki bu gösteriler çocuklara göre değil. Sanki Aslan Kral’ı izleyecekmiş gibi bir hava var. “Anne peze…k ne demek?” sorularına muhatap olmak istemiyorsanız, götürmeyin çocuklarınızı.

 

Sinemada çok “çift” gördüm ama her 30 saniyede gülünen bir salonda aşna-fişna oynayan çift görmemiştim düne kadar. Başka film mi yok arkadaş gidilecek? Ya da muhabbet edenleri görünce, “Bize iki çay kap, gel!” diyecektim ki, etrafa vereceğim rahatsızlıktan dolayı diyemedim.

 

2.5 saat hayattan kopmak istiyorsanız ve sadece gülmek istiyorsanız, bu gösteriye gidin. Memnun kalacaksınız.

 

twitter.com/mahirtemur

 

 

 

 

 

3
Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !